27. listopadu 2017

Čertovská výstava

S adventním časem se blíží i doba úžasných pohádek a my máme nejraději ty čertovské. :) A proto mezi naše oblíbené patří i pohádka S čerty nejsou žerty. V městském muzeu v Mimoni právě probíhá výstava kostýmů, rekvizit a zajímavostí právě z téhle oblíbené pohádky.


Na výstavě jsme si tak mohli prohlédnout originální kostýmy, které v pohádce nosila třeba Dorota Máchalová..

... nebo princezna Angelína.Kromě kostýmů bylo k vidění spoustu fotek, různých dopisů, scénářů, rekvizit a jiných zajímavostí... vyfotit jste se dokonce mohli i na váze, kterou v pekle svými hříchy strhla Dorota Máchalová... :) Mě se však na výstavě snad nejvíc líbily obrázky a různé výrobky čertů od dětí ze základní školy v Mimoni. Čerti kreslení, malovaní, vystřihovaní, ze dřeva, z polystyrenu... Čertů to bylo jak v pekle! A jeden hezčí než druhý... :)

Mými favority byli tito čertíci ze špalku dřeva... také jsem jim dala svůj hlas v soutěži o nejpovedenějšího čertíka výstavy. :) 


Výstava S čerty nejsou žerty v městském muzeu v Mimoni trvá až do 14.1.2018, pokud byste se na ni chtěli zajet podívat, doporučuji. Hlavně dětičky musí taková pohádková výstava potěšit... :) 
8 komentářů:

 1. Luci, krásná výstava. A souhlasím, čertíci od dětí - na závěr to nejlepší. Také bych hlasovala pro ty ze špalku, jsou skvělí! :-) Krásný den A.

  OdpovědětVymazat
 2. "S čerty nejsou žerty" doma taky milujeme :-)
  Mimoň máme trochu z ruky, tak moc díky za fotky! Čertiska jsou báječná!

  OdpovědětVymazat
 3. Tuhle pohádku miluju, krásný! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tahle pohádka je vážně jedna z těch pravých,vánočních...Už se na ni moc těším i když už i mé děti jí nějak odrostly ;).Škoda,že výstava je přes celou naši zemičku...Hezké dny předadventní k vám.H.

  OdpovědětVymazat
 5. Tuhle pohádku milujeme, a už se moc těšíme až se na ní o vánocích podíváme :)
  Výstava je určitě krásná, ale i pro nás je docela z ruky, škoda.

  OdpovědětVymazat
 6. Jé! Tak to je správná výstava! :) Tu pohádku mám také moc ráda, dovolím si dokonce tvrdit, že je to vůbec jedna z našich nejpovedeněšjích (a přinejmenším nejkultovnějších). Vždy se na ni ráda podívám.

  OdpovědětVymazat
 7. To je tak úžasná pohádka, která může konkurovat Popelce i Pyšné princezně. Klasika, která nezklame, pobaví a na kterou se všichni každý rok těšíme. Alespoň u nás doma určitě ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 8. To je ale čertíků, nejvíc se mi líbí v té bílé vitríně s černým pytlem. :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu. :)