25. září 2017

Vzhůru na Kozí hřbety!

První podzimní dny tohoto roku jsme trávili v Krkonoších, ve Špindlerově Mlýně. Do kempu, kde jsme byli ubytovaní, jsme dorazili už v 10 hodin dopoledne, avšak ubytovat jsme se mohli až v 15 hodin odpoledne. Měli jsme spoustu času, a tak jsme v mapách zkoumali, kam bychom se mohli vydat. Nakonec jsme se rozhodli pro Kozí hřbety a nedalekou vyhlídku Krakonoš. 

V pátek nám počasí ještě přálo... :) Jdeme Dřevařskou cestou, celou dobu po červené.... a celou dobu do kopce!! 


Tenhle výlet jsem dost podcenila, na mapě se nezdála cesta být tak dlouhá a náročná. A já neměla ani pití, ani sváču... Pro příště už budu vědět, že bez svačiny do Krkonoš nelez! :-) 


Obloha se nám začíná už trochu mračit a sluníčko schovávat...


Ačkoliv v přírodě kvete ještě hodně kytiček, podzim už se nám začíná pěkně vybarvovat... 


Ještě s úsměvem na tváři... jsme teprve asi v půlce cesty!... ještě kouséék! Ale né, z nebe spadla pořádná mlha a začíná poprchávat... 


... jsme tu! Bohužel panoramata se nekonají, jelikož je mlha, že by se dala krájet! Na vyhlídce Krakonoš aspoň chvilku posedíme a užíváme si toho klidu, ticha... Když najednou slyšíme jakési troubení... volání..? A za chvíli znovu... Že by jeleni v říji? Za jeleny v říji jsme se kdysi vydali na Šumavu do Stožce, ale do lesa jsme se vydali pozdě večer, přes den prý jeleni odpočívají. Tady jsme však byli cca kolem 14. hodiny... Tak já nevím. :) Každopádně zvuky, které jelen v říji vydává mě fascinují, je to zážitek, slyšet je v lese na "vlastní uši". :) 


Cestou zpátky se osvěžujeme u studánky ( když jsme si troubové nevzali to pití!) a sbíráme houby... :) 


A po náročném výletě zasloužená odměna - kafíčko, bábovka a příjemné posezení před srubem na sluníčku. :) Jinak ubytování ve srubu v kempu Špindlerův Mlýn se nám moc líbilo - vlastní koupelna, kuchyňka, teráska, všude topení ( sruby se pronajímají celoročně), klid, pohodlí, čisto a super ceny! Rozhodně můžeme doporučit. :) 


12 komentářů:

 1. Tam muselo být nádherně! :-)
  V Krkonoších jsem byla naposled před 20 lety s malými dětmi. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Prý jsou jeleni v říji nebezpeční, možná bylo štěstí, že jste to troubení slyšeli jen zdálky. Krkonoše už se hezky podzimně vybarvují, měli jste prima nápad vyrazit do přírody. Nadšený musel být i Matýsek!

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Opet krasny vylet hezky podzim Radana

  OdpovědětVymazat
 5. Krásně jste se měli! :-)
  Díky za tip na srub, až nebudeme vědět kam se vrtnout, určitě bych Špindl vyzkoušela.

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné - vše - hory, srub, i počasí. Hlavně, že jste Luci měli na konci tu odměnu :-) Hezké dny D.

  OdpovědětVymazat
 7. Užili jste si to. Krkonoše máme proťapané a možná to je i kemp, kde jsme jako mládí spali ve stanu, pak v dodávce a teď bydlíku :), ovšem srub je srub, Kája.

  OdpovědětVymazat
 8. Krásná cesta,krásné fotky.Na kozí hřbety jsme koukali před lety z hotelu ve Sv.Petru.Moc krásně tam je.Děkuji za připomenutí.H.

  OdpovědětVymazat
 9. Na fotkách je vidět, že tam bylo krásně, ale i na vašich tvářích je to jasné. Super výlet! Já byla ve Špindlerově Mlýně ještě za krále klacka. Bylo to v roce 1958, od té doby ne a už nebudu, ale už tenkrát se mi tam líbilo.

  OdpovědětVymazat
 10. Fotky jsou nádherné, jen je cítit ten podzim a muselo být i chladno, co ? U nás je taky zima, ale prý má být pár dní babí léto...uvidíme. hezký večer...

  OdpovědětVymazat
 11. Mladá paní, bez jídla a bez pití ?
  Luci, musela jsem se smát, ale na konci pak vypadáš velice, ale velice spokojeně. / ještě že je kde si ústa svlažit, viď /
  Moc pěkné fotky a je vidět, že Krkonoše podzimem dostávají nádherný barevný kabátek.

  OdpovědětVymazat
 12. Hezké fotky, byť nebylo ideální počasí. Určitě pěkný výlet. A ubytování vypadá taky dobře.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu. :)