2. ledna 2018

Jak jsme se měli o Vánocích

Již tradičně jsme před Vánoci vyrazili za rodinkou na jih. Dlouho jsme je neviděli, a tak jsme se na ně moc těšili. Štědrý den jsme strávili u manželových rodičů na Vysočině. Přes den jsme koukali na pohádky, vyrazili na procházku, do kostela a večer si pošmákli na kapřích podkovičkách s bramborovým salátem - držíme se klasiky a pokaždý se oblizujem, mňam! Přes den jsme také vyrazili popřát našim Evičkám ( teta + její dcera) nejen k Vánocům, ale i k jejich svátku. Teta Eva se nám pochlubila svou "výstavní" vánočkou, kterou šoupla do trouby, šla si číst a usnula.... Naštěstí se nic nestalo, jen ta vánočka není moc k jídlu... Hold né vždycky se zadaří. :) 


Abychom se také trochu podíleli na štědrovečerních přípravách, obstarali jsme stromeček. Jedlička přímo z plantáže za 200 Kč, no nekup to! A Matýsek nám u ní hezky zapózoval.... :) 

Po večeři jsme se vrhli na dárky a ani na toho kluka našeho ušatýho jsme nezapomněli... Pod stromečkem našel balíček, ve kterém objevil pískacího sloníka. Zalíbil se mu a otravoval nás s ním celé svátky.... :) :) 


Boží hod se nesl ve znamení rodinných návštěv. Nejdříve jsme vyrazili za švagrovou a její rodinou. I u nich se rozdávaly dárečky. Největší úspěch měl už tradičně fotokalendář... :) 


Švagrová mají na půdě pingpongový stůl, kluci totiž válí pinčes závodně. Konal se tak u nich vánoční turnaj, ve kterém má drahá polovička dostal pěkně na pr.... zadek a jelikož velmi špatně snáší prohru, zbytek večera se na nás mračil. :) Ti kluci to berou hrozně vážně.... 


A večer jsme pak vyrazili z Vysočiny směr České Budějovice konečně i za mou rodinkou. Zase jsme rozdali dárečky, přežrali se cukroví, popovídali a šli spát... :) :) :) 


A následující den ještě za babičkama... Babička Maruška s dědou Fandou i přes svůj pokročilý věk ( babi přes 80, děda 77) obstarávají zahrádku v zahrádkářské kolonii. Postavili si tam i moc hezkou chatičku, ve které jsou častěji než doma. Jen to občas děda přežene s topením, místo chaty je pak sauna a vypadá to nějak takhle... 


Tak to byly naše svátky. Rodina, pohádky, dobrůtky, cukroví, procházky, výlety.... Bylo to fajn, snad se zase ve zdraví všichni sejdeme i příští rok! :-) 

No a nevím jak vám, ale mě po svátcích nějak blbne váha. Ukázala mi toto: 


:) 

A teď jdu okouknout, jak jste se o svátcích měli vy! 

13 komentářů:

 1. To jste si to parádně Luci užili :)
  Přeji krásný nový rok 2❤️18.
  Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to jste měli Vánoce šťastné a veselé . Do nového roku přeji jen vše OK.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Z fotek čiší pohoda, je vidět, že jste si to užili. Do nového roku všechno nejlepší! :-) Lucie

  OdpovědětVymazat
 4. Luci,krásné fotky a pohoda.Matýsek boží.Hodně zdraví a štěstí v roce 2018
  Martina

  OdpovědětVymazat
 5. Ta váha je dobrá, já bych tam letos jako obrázek ale asi měla hubené oškubané kuře :-D.
  Krásně jste si to užili a tak to má být :-).

  OdpovědětVymazat
 6. Je vidět, že jste měli krásně a pohodové vánoce.
  Matýsek v čepici je super :-D Nás Argo dostal myslivecké vodítko a nějaké dobroty :-D
  Mít váhu, ukázala by mi to samé. No musím s tím něco začít dělat, ať se v létě vejdu do šatů :-D
  Přeji vám krásný a šťastný nový rok.

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné vánoce, takové rodinné a pohodové. Chudák teta, to je přesně jak z té písničky. Ale hlavně, že se nestalo nic horšího. Krásný nový rok Luci, D.

  OdpovědětVymazat
 8. Lucinko milá, napsala jsi to moc krásně, doložila fotečkami a já z nich cítím rodinnou pohodu a pospolitost, je to dar, hýčkej si ho, protože to není samozřejmost, mě už hodně členů odešlo a je po nich prázdno a smutno, právě o svátcích nejvíc.
  Posílám ti mnoho krásných pozdravů a přání, aby Nový rok byl plný pohody, sluníčka, zdraví a hlavně, ať se už konečně splní i ta nejtajnější přání.

  OdpovědětVymazat
 9. Krásné rodinné Vánoce. Moc pěkně jsi je zdokumentovala. :-)
  Ať vám nový rok přinese jen a jen radost a pohodu.

  OdpovědětVymazat
 10. Lucinko, krásné rodinné Vánoce - na takové se nezapomíná. Přeji tobě i tvé drahé polovičce splnění všech vašich přání a zdraví, štěstí a kopec lásky. Iva

  OdpovědětVymazat
 11. Lucko, krásně jste si užili Vánoce s rodinou. :-) Pěkná byla výměna dárečků. Ale nejvíc se mi líbí Matýsek, hezky pózuje pod stromečkem.
  Přeji Tobě a Tvému manželovi do nového roku štěstí, zdraví, lásku, spokojenost a splnění všech přání. :-) ☼ ♥

  OdpovědětVymazat
 12. Luci, krásné vánoce jste měli. Matýskovi to sluší v červené čepici :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Víš co mi říká moje váha po Vánocích?...Vstupujte po jednom!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu. :)