22. listopadu 2016

Adventní tvoření 2016

Letošní adventní tvoření je za mnou. A docela jsem si oddychla, protože to byl hrozný frmol. :) Veškerý materiál (chvojí i přízdoby) jsem měla u našich v Českých Budějovicích a než abych všechno převážela k nám do Jablonce, vzala jsem si pár dní dovolené a dekorace tvořila v ČB. Byla jsem tedy omezena časem a veškeré objednávky jsem musela za těch pár dní stihnout. Což byla skutečně fuška! Samozřejmě největší hoňky jsem měla úplně poslední den, kdy jsme musela stihnout 13 stromečků, z toho dva velké metrové, dva věnce, dva svícny a tři velké truhlíky. Ufff! :)


Největší zájem byl opět o stromečky se zahnutou špičkou, letos jsem se jich nadělala přes 30 kusů a to jsem ještě nemohla vyhovět všem zákaznicím, kvůli nedostatku času i materiálu. Zároveň mě paní žádaly i o zaslání stromečků poštou, ale nemám s tím dobré zkušenosti - stromečky se nám kdysi vyklopily, poničily... a navíc jsem opravdu neměla čas stromečky balit a dovážet na poštu. :( Zkusím na příští rok vymyslet nějakou kurýrní službu. :)Taťka mi letos od kolegů z Písku opět obstaral skvělé chvojí, měla jsem na výběr jedličku nebo stříbrný smrk ( ačkoliv tou stříbrnou si nejsem jistá, nádech stříbrné chvojí mělo, ale spíše mi to přijde jako klasický smrček). Na venkovní věnce jsem si vybrala smrk, věnečky jsou z něho takové "nadýchanější", ale ruce popíchanější... :)V Jablonci nad Nisou se každý rok koná Charitativní Zumba Maraton, který pořádá fitness eR Club a paní majitelka mne požádala, zda bych jim nevěnovala nějaké dekorace do charity. Ačkoliv mě opravdu velmi tížil čas, měla jsem obavu, abych všechno stihla, vyrobila jsem do charitativní akce dva svícny, velký věnec na dveře a věnovala i nějaké korunky. Výtěžek z této akce poputuje na Klub zdravotně postižených dětí z Jablonce nad Nisou a na postižené klienty z Domova Maxov.Tak to byla malá ukázka mého letošního adventního tvoření a zase za rok! :)
Teď jdu mrknout k vám, co tvoříte doma vy, šikulky! :)


23 komentářů:

 1. Jé, to jsou krásné stromečky i věnečky se mi líbí :-)

  OdpovědětVymazat
 2. To je parádní adventní tvoření, hlavně ty stromky, super.

  OdpovědětVymazat
 3. Luxusní práce, Luci. Jeden výrobek hezčí než druhý, vše decentně, jemně a příjemně zdobené, jsi opravdu dobrá! Snad se i vytouženého odpočinku teď dočkáš - zasloužíš si ho měrou vrchovatou!

  OdpovědětVymazat
 4. Lucko, nádherné vánoční tvoření......obdivuji za trpělivost, tolik stromečků....
  Jana

  OdpovědětVymazat
 5. Luci, jsi fakt moc šikovná. Zrovna se chystám na nějaký adventní věnec, a tak hledám inspiraci na pinterestu. Potřebuji něco menšího, ale je tady toho tolik, že si ani nemůžu vybrat, nevím, který bude ten pravý ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 6. Lucinko, Ty Tvoje stromečky jsou opět úžasné, moc se Ti povedly.
  Viděla sem něco podobného v Německu a okamžitě jsem si na Tebe vzpomněla, mám je spojené jen s Tebou.
  A myslíš i na potřebné !!!
  Krásná adventní atmosféra tu panuje, krásné dny přeju.

  OdpovědětVymazat
 7. Moc se Ti povedly. A ještě v takovém množství! Já jsem ráda, že zvládnu nějaký možná věnec z jehličí, ale stromeček a se zahnutou špičkou, to určitě ne. Krásnéééé. D.

  OdpovědětVymazat
 8. Máš to krásné - jednoduché, elegantní, nepřeplácané... Nedivím se, že máš víc zájemců, než stačíš vyrobit dekorací.

  OdpovědětVymazat
 9. Luci, nedivím se, že jdou ty tvé zahnuté stromečky na dračku, protože jsou úžasné! Skvělé jsou i ostatní dekorace jsi prostě profík a máš bezva nápady!

  OdpovědětVymazat
 10. zdravím... chválím, velice rád vidím tuto vánoční tvořivost, sváteční kreativitu obecně

  OdpovědětVymazat
 11. Miluji Jizerky a tiše závidím:-)))....a i tu adventní výzdobu...letos to jde mimo mě, ale snad to do víkendu stihnu:-))) Tak krásný advent a díky za virtuální návštěvu na mém blogu. Eva

  OdpovědětVymazat
 12. Nádhera, ta námaha stála za to :-). A je fajn, že tvoříš pro charitu - tleskám!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Nádherné, víc slov není potřeba. Co se týká té kurýrní služby, tak mě napadlo, že by stačilo pořídit nějaké větší auto (dodávku) a na zpáteční cestě z ČB naplánovat po cestě pár zastávek a na těch by si stromečky případné zájemkyně vyzvedly, ale opět by nešlo uspokojit všechny, takže jedině s mírnou zajížďkou přes Vysočinu, Moravu a přes Slezsko domů do Jizerek :o)))

  OdpovědětVymazat
 14. Máš to krásné! Mě to čeká až v týdnu, o víkendu se k tomu bohužel nedostanu. Hezkou sobotu! Karla

  OdpovědětVymazat
 15. Jsi šikulka, jako vždy, krásně vystajlovaný! :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Krásné! Já se vždycky na adventní tvorbu těším a pak do toho něco vleze a není čas :o))

  OdpovědětVymazat
 17. Lucinko, ty jsi ale jednička v této činnosti! Vše je moc krásné a máš můj obdiv. Já nevím, jak tebe, ale mne to předvánoční tvoření vždy hodně baví.

  OdpovědětVymazat
 18. Dělala jsem je minulý rok a já si zaboha nevzpomenu jak jsem to pichala vím že na malé jse doprostřed dala plastovou láhev.Ty tvoje jsou užasné

  OdpovědětVymazat
 19. Nádhera. Ostatně, jako vždy u tebe.

  OdpovědětVymazat
 20. Lucinko, už jsem tvoji tvorbu obdivovala na FB. Náááádhera! :-)
  Kdyby nebyly Č.B. tak daleko, ráda bych si něco pořídila. Moc se mi každý rok líbí tvé stromečky.
  Přeji ti pohodový advent! :-)

  OdpovědětVymazat
 21. Luci, nádherné a obdivuhodné :-) A.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu. :)