29. ledna 2018

Lednový pelmel

Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastný... To počasí mě vážně nebaví! Na zimu jsem se těšila - na zimu plnou sněhu, chumelenic, rampouchů a mrazu, při nichž zamrzá i nudle v nose. :-) Jenže... takových pěkných zimních dní jsme si letos užili vážně pomálu. Tahle zima - nezima, kdy jeden den je téměř jarní, druhý den napadne kopa sněhu a další vše roztaje, to je teda na prd. Ani na lyže se mi v takovém počasí nechce. Sníh na sjezdovkách stojí za houby, navíc si člověk ani nemůže užívat pohody a slunečních paprsků ve ski baru... :-)


Na rozdíl od manžela, který je coby instruktor na svahu každý den, jsem se já na lyže letošní zimu postavila vůbec poprvé. Učili jsme kamarádčinu 3-letou dceru lyžovat. Nejdřív se jí do toho nechtělo, došlo i na slzičky, ale když zjistila, že vyvézt se na jezdícím páse na kopec a následně se klouzat dolů na lyžích je vlastně zábava, žadonila celý večer, jestli může zase lyžovat. :-) 


Jsme teď s manželem celé dny v práci, oba dva od rána do večera. Chudák Matýsek, trochu ho teď zanedbáváme, na pořádném výletě nebyl ani nepamatuju. Ale on si i to lenošení doma užívá... :-) 


V prosinci jsem byla na kurzu úpravy fotek, občas se snažím s fotkami trochu experimentovat, mými věrnými modely jsou hlavně "naši" psi ( naši znamená = náš Maty + další půjčení psi od kamarádek). 
Baví mě, že i z obyčejné fotky, která kvůli špatnému světlu venku není extra povedená, se dá v programu vytáhnout fotka mnohem lepší. Jsem absolutní začátečník, ale tohle hraní mě baví... :) 

21 komentářů:

 1. Matýsek je prostě neskutečný manekýn, s úpravami i bez :o). Tak ať se aspoň únor předvede pořádně zimně. Mějte se hezky a mávám z jihu. H.

  OdpovědětSmazat
 2. Mně tahle zima-nezima zase až tak nevadí,ale je fakt,že když už napadne sníh,mohl by chvíli vydržet.Líbí se mi,když je všude bílo,padá sníh a můžu se v tom procházet,příp.postavit sněhuláka:)A ty krásné zimní fotky:)!No jo,co naděláme...Pejsek je moc hezký,opravdový model!

  OdpovědětSmazat
 3. Třeba ta pravá zima ještě přijde. Aspoň na horách :)

  OdpovědětSmazat
 4. Krásný pes - jak se teď říká, je to prostě božan :-))) i super úprava :-)
  Jana

  OdpovědětSmazat
 5. Holky, jen se nenechte zmást, na fotkách jsou dva rozdílní psi. :-) Na první fotce náš Maty, na ostatních půjčená australská ovčanda. :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Matýsek má krásnou nevěstu, oba pejsci jsou fakt nádherní ☺ U nás zima vlastně ještě nebyla, ve městě mi v podstatě nijak nechybí, ale mám obavu, že se za pár let budou lidi jezdit dívat na sníh opravdu už jenom na hory ☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 7. Luci,já jsem si toho hned všimla,že na těch dalších fotkách není Matýsek.Ale krásný fotky.Pohlazení mímu miláčkovi a pusinku posílám Matýskovi.Martina

  OdpovědětSmazat
 8. Tak je tam božan a božanka :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Také mě ta letošní zima netěší, sice nám po tání pomalu vysychá naše přírodní venčící trasa, což je potěšující, ale raději bych byla, kdyby ležel sníh a mrzlo. Tou zamrzlou nudlí v nose jsi mi připomněla, jak když jsem byla školačka, tak jsem se ráno nedívala na teploměr, ale to, že mrzne až praští jsem poznala podle toho, že se mi při dýchání lepily nosní dírky. :-D Naučila jsi se skvěle upravovat fotky. Jestli jsou ty dva úvodní snímky totožné, tak je to vážně nebe a dudy!

  OdpovědětSmazat
 10. Mně se zase tahle zima zdá být docela v pohodě :D.

  OdpovědětSmazat
 11. Luci taky mě letošní zima moc netěší. Pěknou zimu jsme si užili jen týden na horách. Po návratu domů jsem měla dojem, že už je jaro.
  Krásné fotky.

  OdpovědětSmazat
 12. Zima v tvém podání mne baví, je optimistická a příjemná.
  Práce s dětmi je hodně náročná,ale ty výsledky.
  V práci s fotografií se snažíš zlepšovat a to kouzlení není ani trochu špatné.
  Luci, krásné únorové dny plné slunce a pohody.

  OdpovědětSmazat
 13. Jako instruktor je na sněhu hodně. To mu závidím. :-)
  Zima by měla vydržet aspoň 2 měsíce v jednom tahu, aby za něco stála pro nás i pro přírodu, jinak je to na pendrek. Akorát to každého znervózňuje. :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Matýsek si zimu pořádně užívá a já u nás na jihu už pomalu vyhlížím jaro :)

  OdpovědětSmazat
 15. Lucko, přišla jsem ti popřát krásné sluníčkové jaro plné pobré nálady a pozitivní energie. :-)

  OdpovědětSmazat
 16. Luci, kde si se nám ztratila, chybíš tu a Matýsek taky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Libuško, kvůli spoustě aktivit a tak trochu i mé lenosti na blog momentálně nějak nezbývá čas ani elán do psaní. Doufám, že mě to brzy zase "chytne". :-) K Matýskovi přibyla ještě borderka Maya, právě si užíváme divoké štěněcí období. :-)

   Smazat
 17. Ahoj všichni! I, m zde prozkoumat blogy a fórum o nádherné a nejbezpečnější lék na (Herpes Virus). Byl jsem pozitivní na smrtící virus zvaný herpes a já jsem ztratil naději, protože jsem byl ven vrhal a odmítl dokonce i mé přátele skříně. Hledal jsem on-line, abych věděl a vyptával se na lék na Herpes a já jsem četl někoho svědectví o tom, jak byl vyléčen z Herpes, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejného bylinkáře, protože vím, že příroda má moc léčit všechno. kontaktoval jsem ho, abych věděl, jak mi může pomoci a on mi řekl, že se nebudu bát, že mě uzdraví přírodními bylinami od Boha! po dvou dnech, kdy ho kontaktoval, mi řekl, že lék je připraven a poslal mi ho přes DHL a po 3 dnech se mi dostal! Použil jsem med, když mě instruoval (Ráno a VEČER) a byl jsem vyléčen! jeho opravdu jako sen, ale jsem tak šťastný! to je důvod, proč jsem se rozhodl také přidat další komentář k Němu tak, že více může být zachráněno stejně jako já! a pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na adresu purenaturalhealer@gmail.com nebo whatsapp +2348105150446

  OdpovědětSmazat
 18. Bylo to jako filmový trik, když mi doktor Edede vrátil mého manžela do 24 hodin, vyzkoušel jsem mnoho zpusobu, jak dostat mého muže zpet, ale vždy se setkávám se špatnými lidmi, dokud jsem nemyslel doktora Ededeho radu každému, kdo má stejný problém kontaktujte ho na Ededetemple@gmail.com nebo Whatsapp +233235887825 Slibuji, že vás nikdy neodradíme.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za Vaši návštěvu. :)